Pribeh brandu
Tvořme spolu

Předsevzetí? Ano, PF 2018!

…365 dní je pryč a je tu další rok v pořadí. Ten uplynulý se mi přitom slil do jediného slova: Upracovaný. Byl to rychlý rok, plný termínů, úkolů, projektů, porad, urgentních zadání a přání druhých, které pro mě (ano, pro mě) nebyly zase tak důležité. Pro 2018 si dávám proto jediné předsevzetí: Prožiji jej úplně jinak!

Ale jak, aby to nebylo pomíjivé, nadnesené, nebo neměřitelné, jako holé plácnutí do vody? Když předsevzetí nefungují, budou fungovat přání? Od těch je přeci jen krok k tomu si je splnit. Nebo ne? S tužkou v ruce proto přemýšlím, co chci v roce 2018 zkusit a zažít. Přemítám taky, co jsem se naučila.

Více šťávy i inspirace

V roce 2018 chci jít  víc do hloubky. Více snít, více se smát, žít víc naplno. Vnímat každičký den za dnem. Samo to ale nepůjde. Budu si muset vnést do života více kreativity. Jenže jak dodat všedním dnům více šťávy a inspirace? Tak mě napadá… Zkusíme to společně?

 

Více knih, nápadů, myšlenek

Kolik knih jsi nepřečetl, tolikrát ses ochudil. Nemusíme přitom s myšlenkami druhých souhlasit. I dobrá konfrontace a názorová opozice posune jednoho dál. A není nad to čerpat ze zkušeností a zážitků druhých svou inspiraci. Každý den si proto najdu čas na čtení. A přečtu alespoň jednu kapitolu právě rozevřené knihy. A klidně i dvě, tři.

Rande s umělcem

Takové nevinné kreativní rande po místních památkách, do obchodu s látkami, na freestyle dráhu, taneční soutěž, nebo výstavu kaktusů… Skutečně může jednoho pořádně nakopnout. A co teprve, když na něj půjdu jen tak, sama… Abych měla čas pro sebe a své myšlenky… Takže každého 13. v měsíci? Ano, přesně tak.

Toulky do známa

Každé místo má svou jedinečnou vůni a chuť. A také se mění před očima. Stojí za to proto i známé místo znovu prozkoumat, navštívit. Tolik krásy máme na dosah ruky. Jen se obléct a vyrazit!

 

Diář? Must-have

Týden uteče jako voda a tak nějak není čas se zamyslet, co jsme vlastně zažili. Do diáře si proto značím, čím byl právě každý týden jiný, výjimečný, nebo naopak úplně běžný. S pocitem vděčnosti se žije lépe, než s pocitem marnosti. Drobných maličkostí, které dělají každý den neopakovatelným, si pak snáz všimneme, protože jim dáme patřičný důraz. Stačí přitom jen jedno slovo, věta, poznámka…

Objevovat nové

Zažívat nové věci je snem každého z nás. Mnohdy si však hážeme klacky pod nohy, když nás obklopují stopy naší minulosti. A když jsou všude okolo nás. Pak o ně zakopáváme doslova na každém kroku. Limitují nás a brzdí. Než se vrhneme na zkoušení nového, je potřeba vytvořit tomu patřičné podmínky. Jak se zbavit starého? Čas na pořádnou duchovní očistu je zde!

Jarní vichr. Nejen v šatníku

Protřídit, vyhodit, prodat, darovat. A udělat tak místo pro nové. Zbavit se nepotřebných knih, oblečení, sportovních potřeb, bytových doplňků… Zkrátka všeho, co nepoužívám a co by mohlo potěšit někoho jiného. Nemilosrdně. Zkuste to také, je to očistné.

 

Dobrý skutek pro tělo i pro duši

Být užitečný druhým a dělat smysluplné věci je naše přirozená potřeba. A právě tahle naše touha nás může posunout k novým zážitkům, i k potkávání nových lidí. Kdo si najde výmluvu pro cvičení ve fitku, hůř si odpustí pravidelný pohyb při venčení psů z útulku, nebo jiné dobrovolnické činnosti. A těch příležitostí se naučit nové věci! Nespočet. Co nadchne vás?


Nové dovednosti jako povinnost

Nové apky, nové obzory. Některé aplikace vyžadují víc než naši technickou zručnost. Nahodile si proto v roce 2018  vybírám aplikaci pro poznávání květin, počasí a prodej zbytečných věcí. Už vidím ty procházky přírodou a čas na sport za jakýchkoli podmínek! Nic mě nezastaví.

Peníze stranou!

Ne, nejde jen o finanční management a svobodu, kterou nám peníze dávají. Jde taky o to, že když si v rámci svého účtu vytvoříte budget na volný čas, budete muset přemýšlet o tom, jak peníze smysluplně využijete. Kam pojedete, co ochutnáte, co budete chtít vidět. Tak co, kolik do sebe investujete a neutratíte za zbytečnosti?

Hotovo. Sečteno a podtrženo, díky těmto přáním budu i zpětně vědět, co jsem dělala ve všední dny ráno. Těším se na pocit, s jakým vždy zaklapnu dveře kanceláře. Nebudu se na sebe zlobit, že si nové zážitky pamatuji jako notifikaci v mobilu, protože už to bude jinak. Budou mít stejnou prioritu, jako měly všechny tu dlouuuuhé pracovní porady. Odteď po celý rok 2018. Jo, přesně tak: Nový rok může začít. Už jsem připravená! A vy?

Článek vyšel na Já to dokážu.